1
2
3
4

Alchymista

Vegetariánska reštaurácia, Vegánska reštaurácia
  • Odporúčané

Dôležitá je pre nás kvalita, ktorú ponúkame, pretože si našich hostí vážime. Rovnováha chutí je podmienkou, pretože zážitok z jedla nás sprevádza celým dňom. Hľadíme na výdatnosť, pretože tá je kľúčom k spokojnosti.

Uvažujem kedy a kde začal tento príbeh. Možno to bolo prvými chuťami, ktoré som okúsil, možno maminým jedlom, možno prvým pokusom variť pre druhých... A možno to všetko začalo už niekde na začiatku :))))) Ťažko odhadnúť všetky prepojenia, okolnosti, súhry kvôli ktorým dnes stojím pred dverami Alchymistu, no jedno viem určite - som rád. Som rád, že môžem variť pre ľudí, že môžem ponúkať to, čo mne samému chutí, že môžem zapájať miestnych pestovateľov, vďaka ktorým je každé jedlo kvalitnejšie a bohatšie na chute, som rád, že je mi umožnené pracovať a vytvárať.

K jedlu som mal kladný vzťah už odkedy sa pamätám. Rád som jedol, ochutnával, no aj odmietal, pokiaľ to nebolo podľa mojich predstáv :))))) Prešiel som rôznymi obdobiami ohľadom jedla a rád spomínam na to, ako sme pred rokmi boli s manželkou na Floride a robili juice feasting. Pre tých, ktorí sa s tým nestretli v krátkosti vysvetlím, že ide o očistu, detoxikáciu tela len pitím vody a čerstvo odšťavených listov, zeleniny a ovocia, zbavených akejkoľvek vlákniny. A keďže sme týždne nejedli a vonku bolo počas obeda horúco, svoj voľný čas som trávil pozeraním televízneho kanálu, ktorý bol venovaný vareniu :D Bolo to akoby chute, ktoré sa tam miešali, jedlá, ktoré sa tam pripravovali, do mňa vchádzali práve vďaka tomu, že ja sám som nejedol. Prinášalo mi to akési uspokojenie, vtedy mi prvý krát skrslo, že by som si rád otvoril rýchle občerstvenie. No nestalo sa tak a ja som si prešiel inými pracovnými miestami.

K samotnému vareniu pre ľudí som sa prvý krát dopracoval vďaka čajovni Amana, kde som otvoril kuchyňu a varil vegánsku bezlepkovú stravu. Táto skúsenosť ma uistila, že varenie je presne to, v čom sa cítim pohodlne, je to niečo, čo ma rozvíja vo viacerých smeroch.

Keď sa čas v Amane naplnil, vycestoval som do zahraničia, skúsil rôzne pracovné miesta v oblasti gastronómie a nakoniec zakotvil v Prahe, vo vegetariánskej reštaurácii Maitrea, kde som bol najprv pomocný kuchár, neskôr hlavný kuchár a napokon šéfkuchár. Pracovné nasadenie som neskôr súčasne zapájal aj do druhej známej vegetariánskej reštaurácie a to Lehká hlava, kde mi taktiež bolo umožnené byť šéfkuchárom. Tieto reštaurácie mi poskytli cenné skúsenosti a som za to obdobie veľmi rád. Stretol som zaujímavých ľudí, pracoval na skvelých projektoch, nasával čo sa dalo, no niekde vo mne stále prežívala vízia vlastného podniku.

S manželkou sme sa postupne plánovali vrátiť do rodných Košíc. No pred tým, ako sme sa sem vrátili, rozhodol som sa zamestnať v pekárni, pretože pečenie chleba ma lákalo už nejaký ten čas. Netrvalo dlho a o pár mesiacov na to sme sa do Košíc vrátili a ja som pomaly začal pracovať na danej vízii, ktorá sa mi pretvárala postupom rokov, postupom skúseností a som veľmi vďačný, že ju môžem napĺňať a práve preto to neberiem na ľahkú váhu. Vážim si túto možnosť a som odhodlaný zveľaďovať víziu, ktorá sa stala skutočnosťou. Som odhodlaný pracovať pre seba, pre Vás.

Načítavam mapu...
Alchymista 040 01Košice
Zobraziť navigáciu

Online služby


Prevádzková doba

NovemberDecember
Pondelok – Piatok11:0015:00
Sobota – NedeľaZatvorené

Predpoveď počasia

Dnes
Prevažne oblačno icon
Prevažne oblačno
1°C/ -2°CDeň / Noc
Dosť čerstvý vietor, 7m/s
Severný
Zajtra
Malá oblačnosť icon
Malá oblačnosť
1°C/ -4°CDeň / Noc
Dosť čerstvý vietor, 6m/s
Severný
Štvrtok
Slabý dážď icon
Slabý dážď
2°C/ -3°CDeň / Noc
Slabý vietor, 2m/s
Severný
Piatok
Dážď a sneh icon
Dážď a sneh
2°C/ 1°CDeň / Noc
Slabý vietor, 2m/s
Južný
Sobota
Prevažne oblačno icon
Prevažne oblačno
2°C/ 0°CDeň / Noc
Dosť čerstvý vietor, 8m/s
Severný
Nedeľa
Sneženie icon
Sneženie
1°C/ 0°CDeň / Noc
Silný vietor, 11m/s
Severný
Pondelok
Sneženie icon
Sneženie
2°C/ 0°CDeň / Noc
Čerstvý vietor, 9m/s
Severný

Miesta v okolí

Halmi place

Halmi place

Unikátna multižánrová kaviareň s kuchynou zdravého životného štýlu, inšpiratívnymi podujatiami a coworkingom, kde sa môžeš rozvíjať a vytvárať svoje lepšie ja.

Ajvega

Ajvega

Prvá vegetariánska reštaurácia v Košiciach ponúka chutné týždenné menu.

Góvinda - Košice

Góvinda - Košice

Góvinda ponúka pestré vegetarianské, vegánske a bezlepkové menu inšpirované prevažne indickou ale aj aj domácou a medzinárodnou kuchyňou.

SoupCulture

SoupCulture

Malé bistro Soupculture ponúkajúce zdravé riešenie rýchleho občerstvenia vo forme polievok, ktoré si môžete zobrať so sebou vďaka jedlým pohárikom.

Pán Green

Pán Green

Prémiové potraviny, prírodná kozmetika, zero waste, pekné vecičky a bylinková lekáreň - to všetko nájdete u nás. U nás nemusíte riešiť zloženia, robíme to za vás. Vieme, čo predávame.

Vegana - Košice

Vegana - Košice

Obchod s potravinami pre vegánov a ľudí s potravinovými alergiami

Dotyk prírody

Premeňte svoju domácnosť na zdravé a bezpečné miesto - ekologické pranie, umývanie a čistenie používa rastlinné suroviny z ekologického poľnohospodárstva v súlade s princípmi Ecocert. Výrobky Sodasan nie sú testované na zvieratách.

Debnička od babičky

Debnička od babičky

Sme malá rodinná firma Debnička od babičky. Tvorí ju Tomáš, Terezka a náš Zimko. Ponúkame Vám projekt debničkovania v Košiciach a Prešove, teda zblíženia našich regionálnych farmárov a prvovýrobcov s Vami.

SWAP Košice

SWAP Košice

SWAP v preklade z angličtine znamená VÝMENA. V našom prípade je to výmena oblečenia, ktorá sa bude v Košiciach pravidelne konať.

Biopark - Košice

Biopark - Košice

Biopark - BIOpotraviny, EKOlogické produkty, ZDRAVÉ deli. Bratislava -Košice -Žilina. Sieť BIO obchodov a e-shop.

Na kôpke

Na kôpke

Obchod bez obalu a na váhu v Košiciach

Ochpodík

Ochpodík

Nový bezobalový obchod v Košiciach a predaj potravín na váhu.