1
2
3
4

Pán Green

Zero Waste option obchod

Prémiové potraviny, prírodná kozmetika, zero waste, pekné vecičky a bylinková lekáreň - to všetko nájdete u nás. U nás nemusíte riešiť zloženia, robíme to za vás. Vieme, čo predávame.

Pán Green je rodinná firma, ktorá prvýkrát otvorila dvere svojej kamennej predajne v roku 2011. Dôvod, prečo sme sa rozhodli podnikať v oblasti zdravého životného štýlu, sa nám začal rysovať najprv veľmi nenápadne. Začalo to chlebom - ale doslovne.

Peťo začal s pečením domáceho chleba v dobe, kedy toho nebol ešte plný internet :) Veľmi ho bavili produkty okolo pečenia, skúšanie nových múk, korení, semienok. Začali sa otvárať dvere do tzv. nového sveta. A vtedy si to uvedomil - ponuka je slabá, ľudia chcú viac, ako im vie momentálne trh ponúknuť.

A tak si na jar roku 2011 otvoril predajňu ešte pod značkou Biocentral. Tak, ako v každom podnikaní, začínalo sa v malom, postupne sa ponuka tovaru rozširovala, zo zákazníkov sa stali dobrí známi. Zháňali sa možnosti, ako priniesť do predajne voňavý kváskový chlieb – naši pekári z Prešova začínali spoločne s nami. Učili sme sa od našich zákazníkov a oni od nás. Recipročný efekt bol silný a to bolo stále pre nás to najcennejšie, čo nám práca dávala a dáva. Keď môžete ľuďom poradiť, pomôcť a oni sa k vám s radosťou zase vrátia.

Druhý zlom nastal, keď sme na vlastnej koži okúsili, čo znamená choroba - ale nie chrípka, či bežné nachladenie. A čo znamená, keď si vás lekári prehadzujú od jedného k druhému a nikto vám nevie pomôcť. Vtedy človek dosiahne svoje vlastné dno - ale v tých najtemnejších chvíľach je svetlo o to jasnejšie. Overili sme si na vlastnej koži, že strava vie veľa vecí zmeniť a s pomocou alternatívnej medicíny sme začali s liečbou. Zmenil sa nám životný štýl úplne od základov - začali sme sa na jedlo pozerať inak. Už to nebolo len o chutnom, nechutnom. Začala na význame naberať mantra, že jedlom si vieme tak uškodiť, ako aj polepšiť. A bola o to silnejšia, keďže sme už doma boli štyria. Malo to ale aj veľmi príjemný efekt, Peťo dal dole 10 kíl, Denča 15 :).

Keď už Magduška s Johankou dosiahli škôlkársky vek (obe), čo bolo v roku 2018, rozhodli sme sa, že je čas na zmenu. Najprv prišiel nápad zmeniť značku - chceli sme niečo nové, niečo ľahko zapamätateľné, čo už nebude niesť v názve BIO, ale bude jasné, o čo ide. Tak vznikol pán Green. Koncom roka sme vymaľovali predajňu, poskladali regále, vynovili interiér, pridali sme detský kútik, lebo sami veľmi dobre vieme, čo je to nakupovať s malými deťmi - a vie to tiež každá jedna mamička, či otecko. Deti boli zatiaľ nadšené - a dokonca aj tie naše, aj keď sú to ich staré hračky.

Načítavam mapu...
Hlavná 8040 01Košice
Zobraziť navigáciu

Online služby


Prevádzková doba

Pondelok – Piatok09:0018:00
Sobota – NedeľaZatvorené

Predpoveď počasia

Dnes
Oblačno icon
Oblačno
1°C/ -2°CDeň / Noc
Dosť čerstvý vietor, 7m/s
Severný
Zajtra
Malá oblačnosť icon
Malá oblačnosť
1°C/ -4°CDeň / Noc
Dosť čerstvý vietor, 6m/s
Severný
Štvrtok
Slabý dážď icon
Slabý dážď
2°C/ -3°CDeň / Noc
Slabý vietor, 2m/s
Severný
Piatok
Dážď a sneh icon
Dážď a sneh
2°C/ 1°CDeň / Noc
Slabý vietor, 2m/s
Južný
Sobota
Prevažne oblačno icon
Prevažne oblačno
2°C/ 0°CDeň / Noc
Dosť čerstvý vietor, 8m/s
Severný
Nedeľa
Sneženie icon
Sneženie
2°C/ 0°CDeň / Noc
Silný vietor, 11m/s
Severný
Pondelok
Sneženie icon
Sneženie
2°C/ 0°CDeň / Noc
Čerstvý vietor, 9m/s
Severný

Miesta v okolí

Alchymista

Alchymista

Dôležitá je pre nás kvalita, ktorú ponúkame, pretože si našich hostí vážime. Rovnováha chutí je podmienkou, pretože zážitok z jedla nás sprevádza celým dňom. Hľadíme na výdatnosť, pretože tá je kľúčom k spokojnosti.

Halmi place

Halmi place

Unikátna multižánrová kaviareň s kuchynou zdravého životného štýlu, inšpiratívnymi podujatiami a coworkingom, kde sa môžeš rozvíjať a vytvárať svoje lepšie ja.

Ajvega

Ajvega

Prvá vegetariánska reštaurácia v Košiciach ponúka chutné týždenné menu.

Góvinda - Košice

Góvinda - Košice

Góvinda ponúka pestré vegetarianské, vegánske a bezlepkové menu inšpirované prevažne indickou ale aj aj domácou a medzinárodnou kuchyňou.

SoupCulture

SoupCulture

Malé bistro Soupculture ponúkajúce zdravé riešenie rýchleho občerstvenia vo forme polievok, ktoré si môžete zobrať so sebou vďaka jedlým pohárikom.

Dotyk prírody

Premeňte svoju domácnosť na zdravé a bezpečné miesto - ekologické pranie, umývanie a čistenie používa rastlinné suroviny z ekologického poľnohospodárstva v súlade s princípmi Ecocert. Výrobky Sodasan nie sú testované na zvieratách.

Debnička od babičky

Debnička od babičky

Sme malá rodinná firma Debnička od babičky. Tvorí ju Tomáš, Terezka a náš Zimko. Ponúkame Vám projekt debničkovania v Košiciach a Prešove, teda zblíženia našich regionálnych farmárov a prvovýrobcov s Vami.

SWAP Košice

SWAP Košice

SWAP v preklade z angličtine znamená VÝMENA. V našom prípade je to výmena oblečenia, ktorá sa bude v Košiciach pravidelne konať.

Vegana - Košice

Vegana - Košice

Obchod s potravinami pre vegánov a ľudí s potravinovými alergiami

Biopark - Košice

Biopark - Košice

Biopark - BIOpotraviny, EKOlogické produkty, ZDRAVÉ deli. Bratislava -Košice -Žilina. Sieť BIO obchodov a e-shop.

Na kôpke

Na kôpke

Obchod bez obalu a na váhu v Košiciach

Ochpodík

Ochpodík

Nový bezobalový obchod v Košiciach a predaj potravín na váhu.