1
2
3
4

Pán Green

Zero Waste option obchod

Prémiové potraviny, prírodná kozmetika, zero waste, pekné vecičky a bylinková lekáreň - to všetko nájdete u nás. U nás nemusíte riešiť zloženia, robíme to za vás. Vieme, čo predávame.

Pán Green je rodinná firma, ktorá prvýkrát otvorila dvere svojej kamennej predajne v roku 2011. Dôvod, prečo sme sa rozhodli podnikať v oblasti zdravého životného štýlu, sa nám začal rysovať najprv veľmi nenápadne. Začalo to chlebom - ale doslovne.

Peťo začal s pečením domáceho chleba v dobe, kedy toho nebol ešte plný internet :) Veľmi ho bavili produkty okolo pečenia, skúšanie nových múk, korení, semienok. Začali sa otvárať dvere do tzv. nového sveta. A vtedy si to uvedomil - ponuka je slabá, ľudia chcú viac, ako im vie momentálne trh ponúknuť.

A tak si na jar roku 2011 otvoril predajňu ešte pod značkou Biocentral. Tak, ako v každom podnikaní, začínalo sa v malom, postupne sa ponuka tovaru rozširovala, zo zákazníkov sa stali dobrí známi. Zháňali sa možnosti, ako priniesť do predajne voňavý kváskový chlieb – naši pekári z Prešova začínali spoločne s nami. Učili sme sa od našich zákazníkov a oni od nás. Recipročný efekt bol silný a to bolo stále pre nás to najcennejšie, čo nám práca dávala a dáva. Keď môžete ľuďom poradiť, pomôcť a oni sa k vám s radosťou zase vrátia.

Druhý zlom nastal, keď sme na vlastnej koži okúsili, čo znamená choroba - ale nie chrípka, či bežné nachladenie. A čo znamená, keď si vás lekári prehadzujú od jedného k druhému a nikto vám nevie pomôcť. Vtedy človek dosiahne svoje vlastné dno - ale v tých najtemnejších chvíľach je svetlo o to jasnejšie. Overili sme si na vlastnej koži, že strava vie veľa vecí zmeniť a s pomocou alternatívnej medicíny sme začali s liečbou. Zmenil sa nám životný štýl úplne od základov - začali sme sa na jedlo pozerať inak. Už to nebolo len o chutnom, nechutnom. Začala na význame naberať mantra, že jedlom si vieme tak uškodiť, ako aj polepšiť. A bola o to silnejšia, keďže sme už doma boli štyria. Malo to ale aj veľmi príjemný efekt, Peťo dal dole 10 kíl, Denča 15 :).

Keď už Magduška s Johankou dosiahli škôlkársky vek (obe), čo bolo v roku 2018, rozhodli sme sa, že je čas na zmenu. Najprv prišiel nápad zmeniť značku - chceli sme niečo nové, niečo ľahko zapamätateľné, čo už nebude niesť v názve BIO, ale bude jasné, o čo ide. Tak vznikol pán Green. Koncom roka sme vymaľovali predajňu, poskladali regále, vynovili interiér, pridali sme detský kútik, lebo sami veľmi dobre vieme, čo je to nakupovať s malými deťmi - a vie to tiež každá jedna mamička, či otecko. Deti boli zatiaľ nadšené - a dokonca aj tie naše, aj keď sú to ich staré hračky.

Načítavam mapu...
Hlavná 8040 01Košice
Zobraziť navigáciu

Online služby


Prevádzková doba

Pondelok – Piatok09:0018:00
Sobota – NedeľaZatvorené

Predpoveď počasia

Zajtra
Jasná obloha icon
Jasná obloha
10°C/ -1°CDeň / Noc
Slabý vietor, 3m/s
Juho-západný
Piatok
Jasná obloha icon
Jasná obloha
12°C/ 0°CDeň / Noc
Mierny vietor, 4m/s
Juho-západný
Sobota
Malá oblačnosť icon
Malá oblačnosť
11°C/ 3°CDeň / Noc
Mierny vietor, 5m/s
Severný
Nedeľa
Jasná obloha icon
Jasná obloha
13°C/ 1°CDeň / Noc
Mierny vietor, 4m/s
Severo-východný
Pondelok
Jasná obloha icon
Jasná obloha
13°C/ 2°CDeň / Noc
Slabý vietor, 3m/s
Južný
Utorok
Jasná obloha icon
Jasná obloha
16°C/ 3°CDeň / Noc
Vánok, 1m/s
Juho-východný
Streda
Jasná obloha icon
Jasná obloha
19°C/ 5°CDeň / Noc
Vánok, 1m/s
Severo-východný

Miesta v okolí

Alchymista

Alchymista

Dôležitá je pre nás kvalita, ktorú ponúkame, pretože si našich hostí vážime. Rovnováha chutí je podmienkou, pretože zážitok z jedla nás sprevádza celým dňom. Hľadíme na výdatnosť, pretože tá je kľúčom k spokojnosti.

Halmi place

Halmi place

Unikátna multižánrová kaviareň s kuchynou zdravého životného štýlu, inšpiratívnymi podujatiami a coworkingom, kde sa môžeš rozvíjať a vytvárať svoje lepšie ja.

Ajvega

Ajvega

Prvá vegetariánska reštaurácia v Košiciach ponúka chutné týždenné menu.

Góvinda - Košice

Góvinda - Košice

Góvinda ponúka pestré vegetarianské, vegánske a bezlepkové menu inšpirované prevažne indickou ale aj aj domácou a medzinárodnou kuchyňou.

SoupCulture

SoupCulture

Malé bistro Soupculture ponúkajúce zdravé riešenie rýchleho občerstvenia vo forme polievok, ktoré si môžete zobrať so sebou vďaka jedlým pohárikom.

Dotyk prírody

Premeňte svoju domácnosť na zdravé a bezpečné miesto - ekologické pranie, umývanie a čistenie používa rastlinné suroviny z ekologického poľnohospodárstva v súlade s princípmi Ecocert. Výrobky Sodasan nie sú testované na zvieratách.

Debnička od babičky

Debnička od babičky

Sme malá rodinná firma Debnička od babičky. Tvorí ju Tomáš, Terezka a náš Zimko. Ponúkame Vám projekt debničkovania v Košiciach a Prešove, teda zblíženia našich regionálnych farmárov a prvovýrobcov s Vami.

SWAP Košice

SWAP Košice

SWAP v preklade z angličtine znamená VÝMENA. V našom prípade je to výmena oblečenia, ktorá sa bude v Košiciach pravidelne konať.

Vegana - Košice

Vegana - Košice

Obchod s potravinami pre vegánov a ľudí s potravinovými alergiami

Biopark - Košice

Biopark - Košice

Biopark - BIOpotraviny, EKOlogické produkty, ZDRAVÉ deli. Bratislava -Košice -Žilina. Sieť BIO obchodov a e-shop.

Na kôpke

Na kôpke

Obchod bez obalu a na váhu v Košiciach

Ochpodík

Ochpodík

Nový bezobalový obchod v Košiciach a predaj potravín na váhu.

Podujatia v okolí

Jarný SWAP rastlín

Swap alebo inak výmena rastlín je určená pre každého, kto si chce obohatiť zbierku rastlín. :) Jarný SWAP rastlín sa uskutoční PRED Botanickou záhradou Košice (v priestoroch bývalého kvetinárstva).

NATURE festival 2020

Jun 26Jun 28
NATURE festival 2020

Vôbec prvý festival na Slovensku, ktorý spojí výnimočnú hudbu s údernými debatami o životnom prostredí. Taký bude prvý ročník enviro hudobného festivalu NATURE. Tri dni v krásnej prírode pri Košiciach uspokoja tých, ktorým “TO” nie je jedno. K tomu všetkému nesmie chýbať chutný eko catering mysliaci aj na vegetariánov či vegánov, pokus o čo najmenšie množstvo odpadu na festivale, eko stanové mestečko a veľa ďalších sprievodných aktivít. Už nie je na čo čakať, prázdniny nemôžete naštartovať lepšie ako na festivale NATURE!