1
2
3
4
5

freshco. Piestany

Vegánska reštaurácia

Vo frešku chceme všetko robiť dobre a každý deň sa učíme ako sa to robí lepšie. Zastav sa na limonádu, dobrú kávičku alebo na domáci burger :)

Už dlhšie sme sa pohrávali s myšlienkou robiť zdravšie jedlo. Vždy ako sme mali viac času, tak sme sa pokúšali vytvoriť niečo nové. Mäso nám však nechutilo. V jeden deň sme prišli s nápadom vyskúšať kuskus. Pridali sme aj kokosové mlieko a ugrilovali tofu. Už pri prvej ochutnávke sa nám to veľmi pozdávalo. Kokosové mlieko ochutilo kuskus a tofu zase niektoré chute vyzdvihlo. Dodnes to patrí medzi naše najobľúbenejšie jedlá. A chceli sme ponúknuť aj ďaľšie vegánske jedlá. Ako prvé prišli do úvahy ryžové rezance, ktoré sú bezlepkové a vegánske. Uvariť ich trvalo veľmi krátko. Skúšali sme rôzne varianty, avšak opäť varianta s kokosovým mliekom ostáva podľa nás najlepšia. Skúšali sme tofu, rôzne druhy zeleniny alebo aj samostatne len s kokosovým mliekom. Najviac nám zachutila zelenina z Indonézie. Ale stále to nebolo ono. Hľadali sme vhodnú omáčku. Pokúšali sme sa nájsť niečo slané poprípade korenisté, čo by zvýraznilo chuť zeleniny a rezancov zároveň. Rozhodli sme sa pre Teryiaki, ktorá pochádza z Japonska. Všetko sme spoločne doladili a dosiahli očakávaný výsledok.

Taktiež sme hľadali jedlo, ktoré v okolí nenájdete a napriek tomu je svetovo známe. Pokúsili sme sa teda pripraviť cesto na gyozu. Po niekoľkých pokusoch sa nám podarilo finálne cesto. Chceli sme toto jedlo zachovať vegánskym, a preto sme zvolili plnku z tofu, póriku a cibuľky. Po uzavretí taštičky z cestíčka, sme gyozu ufritovali v už overenom sójovom oleji. Stačí pár minút a dosiahli sme zlatistý výsledok. Následne sme ju poliali svetovo známou Teryiaki omáčkou. Keďže nám chutila, rozhodli sme sa ju zaradiť do ponuky. Takto u nás postupne vznikajú vegánske jedlá. Skúšame, testujeme a zaraďujeme do ponuky nové jedlá.

Hlavným dôvodom prečo sme rozšírili ponuku vegánskych jedál, je taký, že sme všetci vo Freshcu chceli žiť zdravšie. Po pár mesiacoch už vieme povedať, že vegánske jedlá sú tou správnou alternatívou pre lepší a zdravší život

Načítavam mapu...
Park pasáž 2921 01Piešťany
Zobraziť navigáciu

Online služby


Prevádzková doba

Pondelok – Nedeľa10:0022:00

Predpoveď počasia

Dnes
Jasná obloha icon
Jasná obloha
13°C/ 2°CDeň / Noc
Vánok, 2m/s
Juho-západný
Zajtra
Jasná obloha icon
Jasná obloha
11°C/ 3°CDeň / Noc
Slabý vietor, 3m/s
Južný
Štvrtok
Oblačno icon
Oblačno
12°C/ 3°CDeň / Noc
Slabý vietor, 2m/s
Juho-západný
Piatok
Slabý dážď icon
Slabý dážď
7°C/ 1°CDeň / Noc
Mierny vietor, 5m/s
Severný
Sobota
Jasná obloha icon
Jasná obloha
3°C/ -1°CDeň / Noc
Dosť čerstvý vietor, 6m/s
Severný
Nedeľa
Jasná obloha icon
Jasná obloha
5°C/ -1°CDeň / Noc
Slabý vietor, 2m/s
Juho-západný
Pondelok
Oblačno icon
Oblačno
3°C/ -2°CDeň / Noc
Mierny vietor, 5m/s
Severný

Miesta v okolí

Organila Food & Drink

Organila Food & Drink

Do Piešťan pre Teba prinášame prvé vegetariánsko/vegánske bistro. Prichystané máme pre Teba raňajky, obedy ale aj večerné snacky a kvalitné RAW koláče. Zároveň sa zaväzujeme byť priateľský k prírode a využívať lokálne potraviny.

Forky´s

Forky´s

Forky’s je koncept moderného bistra-reštaurácie, kde sa všetko jedlo pripravuje iba z čiste rastlinných surovín. Nepoužívame žiadne ingredience živočíšneho pôvodu. V našich predajných regáloch, ktoré sú súčasťou jedálne, nájdete vegánske špeciality z celého sveta, rovnao ako výberové produkty značky Forky´s.

Naša Čarovňa

Naša Čarovňa

Naša Čarovňa je miesto, kde čarujeme s dobrými a kvalitnými surovinami aby sme vám ponúkli niečo zdravé na zahryznutie.

Organila

Organila

Internetový obchod priateľský k prírode, s ponukou certifikovanej kozmetiky a produktoch do domácnosti. Netestované na zvieratách a vegan produkty.

Dobrotéka

Dobrotéka

Lokálne potraviny a špecialitky, slovenská prírodná kozmetika, liečivé čajíky a tinktúry, čapovaná drogéria, sójové sviečky, originálne tričká.

Onakô

Onakô

Koncept bezobalovych potravín pre nás znamená ďalšiu možnosť správať sa zodpovedne k životnému prostrediu,našej planéte a k sebe samým. 0 obalov=0 odpadov

Kutica

Kutica

PRVÝ ecofriendly obchod vo Vrbovom, príďte si vybrať zo širokej ponuky 🛒

Kannabi

Kannabi

Zdravá a chutná rastlinná náhrada mlieka z konopných semienok, a kešu. Uz čoskoro vo vašom obchode zo zdravou výživou. Stay

Šanuj

Šanuj

Už aj Hlohovec sa onedlho dočká bezobalového obchodu <3 Usilovne pracujeme, zariaďujeme, vybavujeme, šijeme vrecká a naskladňujeme! Okrem potravinového tovaru sa môžete tešiť na doplnkový sortiment ekologických alterantív do domácnosti :)

GreenLine

GreenLine

Kvalitná čapovaná Talianska drogéria .Kozmetika v bio kvalite. Pozývame Vás na nákup.

Srdcofka

Srdcofka

Srdcofka je obchodík v centre Myjavy, ktorý sa špecializuje na zdravé potraviny, ekodrogériu, prírodnú kozmetiku a ručne vytvorené výrobky.

Baterkáreň

Baterkáreň

Nakúpte u nás drogériu či kozmetiku. Spravte si u nás vlastný workshop. Navštívte charitatívny obchod s oblečením..a veľa iného :)