1
2

Podtatranská Debnička

Bednička, Veg-option eshop

Podtatranská debnička je nová službička pod Tatrami, ktorá spája predajcov z dvora a malých farmárov s vami spotrebiteľmi.

Príbeh Podtatranskej Debničky.

Kde bolo tam bolo, bolo raz malé podtatranské mestečko, kde bývala rodinka, ktorá sa rada zdravo stravovala, myslela logicky, ekologicky, mala dcérku, dobrú prácu a krásnu záhradku. Jesť ovocie a zeleninku zo svojej záhradky považovala rodinka za veľkú vec! Rodinka si túto chutnučkú stravu užívala a pri večerných debatkách vymýšľala, ako dopriať túto stravu ľudom ktorým tento luxus nebol dopriaty.

Časom ku záľube v záhradke pribudla záľuba k permakultúre. Táto záľuba túto rodinku z malého mestečka priviala k rodinke z ešte menšieho podtatranského mestečka ktorá sa rado zdravo stravovala, myslela logicky, ekologicky, mala dvoch synov, dobrú prácu a krásnu záhradku. Jesť ovocie a zeleninku zo svojej záhrady považovala táto rodinka za veľkú vec! Rodinka si túto luxusnú stravu užívala a pri večerných debatkách vymýšľala, ako dopriať túto stravu ľudom, ktorým tento luxus nebol dopriaty.

Ako len osud dokáže zariadiť, stretli sa tieto dve rodinky pri krbe. Spojila ich permakultúra, o ktorej vedela rodinka z menšieho mestečka najviac široko, ďaleko. V starých knihách sa uvádza, že to bola matka synov, kto pri krbe preriekol: „Viem ako dostať obživu na vidiek, viem ako dostať zdravú stravu na sídliská, viem ako zastaviť odliv peňazí za hranice nášho kráľovstva, ľudia nebudú musieť ani päty z chalupy vystrčiť a dostanú ovocie, zeleninu, mliečko, maslo alebo rybku priamo domov.“

Celá miestnosť stíchla a všetci si vytvárali obraz vízie ženy. Rodinka z väčšieho mestečka len mlčala a predstavovala si ten krásny obraz kde na každej dedinke rastú plné polia jedla, kde dedinčania nemusia chodiť pracovať za pás do fabriky do mesta, na obraz kde matka nemusí lúpať ovocie dieťaťu, pretože sa už nebude musieť viac báť pesticídov.

„Ak sa len sčasti dá pretvoriť tento obraz na realitu tak chcem byť spolutvorcom!“ Prehovorila matka dcéry. Otec synov sa postavil a povedal hrubým a istým hlasom: „ Tento obraz sa už deje. V celej Európe sa to stáva skutočnosťou a dokonca aj na Slovensku. Šíri sa to potichu ale veľkou rýchlosťou. Len do podtatry sa to ešte nedostalo. Volá sa to debničkovanie.“

V tichu miestnosti bolo počuť iba praskanie dreva v krbe. Dve rodiny práve vytvárali obraz. Až čas ukázal že obraz vytvorený z čistého srdca, s čistým úmyslom, kde každý zúčastnený, vrátene zeme ostane obohatený o zdravie a prosperitu, je obraz ktorý pretrvá.

Načítavam mapu...
Poprad
Zobraziť navigáciu

Online služby


Prevádzková doba

Pondelok – Nedeľa00:0024:00

Predpoveď počasia

Zajtra
Prevažne oblačno icon
Prevažne oblačno
12°C/ 4°CDeň / Noc
Mierny vietor, 4m/s
Juho-západný
Štvrtok
Jasná obloha icon
Jasná obloha
15°C/ 7°CDeň / Noc
Slabý vietor, 2m/s
Južný
Piatok
Polojasno icon
Polojasno
15°C/ 6°CDeň / Noc
Vánok, 2m/s
Juho-západný
Sobota
Slabý dážď icon
Slabý dážď
13°C/ 5°CDeň / Noc
Slabý vietor, 3m/s
Západný
Nedeľa
Jasná obloha icon
Jasná obloha
12°C/ 3°CDeň / Noc
Vánok, 1m/s
Južný
Pondelok
Mierny dážď icon
Mierny dážď
10°C/ 4°CDeň / Noc
Slabý vietor, 2m/s
Južný
Utorok
Slabý dážď icon
Slabý dážď
13°C/ 8°CDeň / Noc
Bezvetrie, 0m/s
Južný

Miesta v okolí

Veg

Veg

Sme VEGe reštaurácia v Poprade, kde si na svoje prídu vegetariáni, vegáni ale aj bežní stravníci. Pripravujeme pre Vás s nadšením vegetariánske a vegánske jedlo zmiešanej svetovej kuchyne.

Lahodnosti

Lahodnosti

Lahodnosti ponúkajú jedlá s pôvodom. Na každý deň majú lahodné menu.

Recyklátor

Recyklátor

Spájame ľudí, ktorí sa pustili do boja s odpadom kreatívne! Služby a výrobky spojené s pretváraním odpadového materiálu s pridanou hodnotou osvetovej činnosti. V našom reshope tak nájdete produkty, ktorých kúpov nielen získate originálny produkt, spracujete nim kus odpadu a podporíte projekt, ktorý za nim stojí.

0

Neobaluy

Neobaluy

Prvý bezobalový obchod v Poprade

Mobake

Mobake

Motivačný citát umiestnený na rúčke kefky vám pripomína, že život máte vo svojich rukách. Svojou odhodlanou prácou dosahujete ciele oveľa rýchlejšie. Motivačný citát máte po ruke každý deň, čo z bambusovej kefky tvorí ideálny nástroj pre dosiahnutie Vašich snov. Okrem toho kúpou každej kefky podporujete ochranu slovenských lesov v hodnote 0,20eur. Spravme spolu tento svet lepším miestom! Ďakujeme.