Festival Ekotopfilm - Envirofilm, ŽILINA

♻️Filmový festival EKOTOPFILM – ENVIROFILM prináša do Žiliny výber oceňovaných dokumentárnych filmov z celého sveta. Naším cieľom je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja, a to prostredníctvom filmových premietaní a sprievodných diskusií.

Less waste, zero waste a udržateľný životný štýl

Príďte v stredu 20.12.2019 o 17:00 do MC Budatko na Holíčskej 30 v Bratislave a spolu vytvoríme príjemnú atmosféru plnú otázok a odpovedí a živú diskusiu smerujúcu k lepšiemu životu pre nás a naše okolie.

Festival Ekotopfilm - Envirofilm, POVAŽSKÁ BYSTRICA

♻️Filmový festival EKOTOPFILM – ENVIROFILM prináša do Považskej Bystrice výber oceňovaných dokumentárnych filmov z celého sveta. Naším cieľom je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja, a to prostredníctvom filmových premietaní a sprievodných diskusií.

Klimatické zmeny a premakultúra / prednáška s diskusiou

Je situácia so zmenou klímy skutočne vážna? Ako s ňou súvisí permakultúra, zahŕňajúca oblasť zdravia, sebestačnosti, tvorby krajiny, prírodného staviteľstva, výchovy, vzdelávania a tvorivého zamestnania? Alternatíve k hektickému životu a hľadaniu odpovedí na tieto i ďalšie otázky bude venovaná prednáška s diskusiou, ktorú povedie dlhoročný člen Stráže prírody a štatutár OZ Živá Zem ŠTEVO ADAMČÍK.

Film: Radšej vidličky, ako nože

Pozývame všetkých prívržencov uvedomelého života, sledovať tento celosvetový trhák v oblasti revolúcie a prechodu populácie na zdravý životný štýl, plný lekársky a vedecky podložených faktov a dôkazov. Tento film je určený každému, kto trpí akýmkoľvek zdravotným problémom, ale i pre tých, ktorí vo svojom okolí takých ľudí poznajú, radi by inšpirovali ich, ale aj samých seba, aby sa do podobnej situácie nikdy nedostali.

Swap oblečenia v Art Books Coffee vol. 6

Pozývame Ťa na náš ďalší SWAP v Art Books Coffe na Baštovej ul. SWAPovať budeme v piatok 22. novembra od 14:00 do 18:00. Spolu s Oblačko organizujeme SWAP - vzájomnú výmenu oblečenia, ktoré je vo výbornom stave, a ktoré môže ešte niekomu urobiť radosť. Za odmenu, si Ty vyberieš to, čo sa Ti bude páčiť a vieš, že to ďalej využiješ.

Dúbravský jesenný swap

Dámy, pozývame vás na prvý Dúbravský swap, tentokrát jesenného dámskeho oblečenia. Ide o ekologický spôsob obnovy vášho šatníka. Ako to funguje? Prídite priamo na swap a prineste oblečenie, ktoré vám už nesedí či nerobí radost, ale je čisté a použiteľné. Skrátka také, čo by ste posunuli aj kamoške. Každá môžeme priniesť max 10 ks oblečenia. Zároveň si môžete odniesť čokoľvek z toho, čo prinesú ostatné.

Ušijeme si adventný kalendár :)

Kto by ich nemiloval? Ako deti sme ich "vyjedli" do 2 dní. A tešili sa z nich ešte ďalšie týždne. Adventný kalendár k nám privoláva čas vianočný ešte rýchlejšie. (už len keď toto píšem mám vianočnú náladu :D )

SWAP detského a tehotenského oblečenia

Máte doma po deťoch či z tehotenstva oblečenie, ktoré už nepotrebujete? Viete si predstaviť, že oblečenie posuniete niekomu, komu ešte výborne poslúži, iba za dobrý pocit? Záleží vám na životnom prostredí a chcete, aby mali veci druhú, tretiu šancu a nenakupovali sa stále nové? A aby použité veci nekončili hneď v kontajneroch? Potom vás potešíme našim SWAPOM - čiže výmenou oblečenia, zameraným špeciálne na detské a tehotenské oblečenie.

SWAP - vzájomná výmena oblečenia - vol. 2

Pozývame Ťa na náš druhý SWAP - vzájomnú výmenu oblečenia v Čajový ateliér počas trhov v Stará tržnica. Daj druhú šancu oblečeniu, ktoré už nenosíš, no je vo výbornom stave a môže tak urobiť radosť niekomu inému. Za odmenu si vyberieš to, čo sa ti bude páčiť a vieš, že ešte využiješ.

Kurz: Ako (pre)žiť na vegánskej strave

Aké sú zdravotné riziká vegánstva? Čo nám môže chýbať? Musia vegáni naozaj dopĺňať vitamín B12? A ako je to s bielkovinami? Je potrebné kombinovať strukoviny a obilniny? A čo Déčko? Odpovede na tieto otázky a ako si správne zostaviť vlastný vyvážený vegánsky jedálniček, vás naučí vegánsky výživový poradca Radek Látal.

Výsadba stromov - Vrbovce

Druhá výsadba (23.11.2019) bude v časti Štefanová smerom na Žalostinú, kde sa popri ceste vysadia listnaté stromy, ktoré budú v budúcnosti oporou pred vetrom a pochúťkou pre opeľovače, vtáctvo a drobné živočíšstvo.

EKO Fest - vol. 2

V poradí druhý EKO Fest sa v novembri bude zaoberať sezónnymi produktami. Povieme si čo to o liečivých bylinkách, získame tipy ako aranžovať bez odpadu.., a ak už ten odpad niekde okolo seba predsa máme, ako ho separovať. V závere si dokonca pripravíme aj tú správnu kozmetiku do chladného počasia.

SWAP v Dunaji

Príďte, prineste vaše krásne oblečenie, ktoré nenosíte a len tak vám stojí v skrini a za odmenu si odneste také, ktoré využijete. Môžeme povedať, že je to už tradícia, a tak ako vždy aj posledná novembrová nedeľa patrí SWAPu oblečenia v KC Dunaj, ktorý organizuje Platforma udržateľnosti

Konferencia: Drevo, slama a hlina v trvalo udržateľnej výstavbe

Hlavným poslaním a cieľom konferencie je priniesť aktuálne informácie a skúsenosti z oblasti trvalo udržateľného a prírodného staviteľstva. Podujatie organizuje študent Technickej univerzity vo Zvolene Michal Vlčko spolu s Katedrou drevených stavieb a študentskou organizáciou Woodenworld, ako súčasť projektu Green team.

Ako žiť bez odpadu | Kino Úsmev

Zamietni, zredukuj, znovu použi, zrecykluj, zvyšok skompostuj. Filozofia zero waste, alebo ako žiť bez odpadu naberá na sile, no stále sa je čo učiť. Príďte si vypočuť inšpiratívnu prednášku o tom, ako v bežnom živote predchádzať odpadu a ako chrániť seba i životné okolie čo najefektívnejšie. Hovoriť budeme aj o cirkulárnej ekonomike a prečo je súčasný ekonomický model neudržateľný. O svoje vedomosti aj užitočné tipy sa s nami podelí Ivana Maleš. Príďte sa inšpirovať. 💚♻️🗑️

Načítavam mapu...