Permatak Skýcov

PERMATAK alebo permakultúrny útok. Spoločenský záber permakultúry je nemenej dôležitý ako záhradkársky, ekonomický a ďalšie. Preto sme sa rozhodli nadviazať na tradíciu stretnutí 5P, alebo v zahraničí známych ako Permablitz, pod názvom Permatak. V čom toto stretnutie spočíva?

Iniciatíva PERMATAK bola spustená v roku 2015 organizáciou Permakultúra SK a je založená na princípoch akcie v zahraničí známej ako PERMABLITZ. Vo svojej podstate ide o pracovné stretnutia pre nadšencov permakultúry, ekologického poľnohospodárstva a trvalo udržateľného rozvoja.

Veľkú jeho časť tvorí pracovná brigáda. Hostiteľ sa rozhodne zveľadiť svoj pozemok dizajnom alebo konkrétnym zásahom, ohlási teda svoj záujem. Spočíta prihlásených dobrovoľníkov a pripraví im stravu, ubytovanie, večerný program a dostatok práce pre každého. No nie je to len o lacnej pracovnej sile. Každý, kto sa 3x zapojí ako dobrovoľník, môže sa sám stať hostiteľom. Pritom obsah samotnej práce nie je výlučne fyzického charakteru. Podstatou pre každého zúčastneného je rozširovanie svojich zručností a pochopenia permakultúry. Preto keď robíme záhon, nie je podstatou rozhádzať čo najviac slamy za minútu, ale odviesť kvalitnú prácu a naučiť sa túto činnosť zopakovať v obmene pre svoje vlastné podmienky.

9/27/20199/29/2019

Predpoveď počasia

Dnes
Prevažne oblačno icon
Prevažne oblačno
9°C/ 3°CDeň / Noc
Vánok, 1m/s
Južný
Zajtra
Polojasno icon
Polojasno
8°C/ 1°CDeň / Noc
Dosť čerstvý vietor, 6m/s
Severo-západný
Streda
Slabé sneženie icon
Slabé sneženie
5°C/ 0°CDeň / Noc
Slabý vietor, 3m/s
Západný
Štvrtok
Polojasno icon
Polojasno
4°C/ -1°CDeň / Noc
Slabý vietor, 3m/s
Severo-západný
Piatok
Slabé sneženie icon
Slabé sneženie
3°C/ -1°CDeň / Noc
Vánok, 1m/s
Západný
Sobota
Mierny dážď icon
Mierny dážď
5°C/ -1°CDeň / Noc
Mierny vietor, 4m/s
Západný
Nedeľa
Slabý dážď icon
Slabý dážď
9°C/ 6°CDeň / Noc
Slabý vietor, 3m/s
Severo-západný

Miesta v okolí

Eco-day

Eco-day

Prostredníctvom nášho e-shopu Vám ponúkame 100% rozložiteľné a kompostovateľné produkty, ktoré sú vhodnou alternatívou, prinesú Vám riešenia na každodenné problémy s odpadmi.

Soheko

Soheko

Prvá bezobalová drogéria v Partizánskom.

Ekoška

Ekoška

Sme výnimoční bezobalovým predajom a kozmetikou v balenej, ale aj čapovanej verzii.

Zelený Obchodík

Zelený Obchodík

Zelený Obchodík - zdravá výživa, bezlepkové, bezmliečne a dia potraviny, prírodná lekáreň a kozmetika, liečivé kamene, originálne darčeky a bezplatné poradenstvo.