Sadíme Strom života na KVP

V rámci nášho nového ekoprojektu SADÍME STROM ŽIVOTA budeme vysádzať stromčeky spoločne s územnou samosprávou na košickom sídlisku KVP.

V rámci nášho nového ekoprojektu SADÍME STROM ŽIVOTA budeme vysádzať stromčeky spoločne s územnou samosprávou na košickom sídlisku KVP. Vďaka donorom sa nám podarilo získať finančné prostriedky na potenciálnu výsadbu takého počtu stromčekov aký je počet obyvateľov nášho mesta. A to je aj hlavným mottom projektu: Strom za každého Košičana. Takže neváhajte a bez ohľadu na to či ste firma, škola alebo fyzická osoba pridajte sa tiež, aby sme spoločne vysadili, čo najviac stromčekov a zlepšili tak život nie len v našom meste. Viac o projekte sa dočítate tu https://bit.ly/2nv4cgs

#TvorímeDobréKošice #StromŽivota

#KošickáDobrovoľníckajeseň2019

October 12
Načítavam mapu...
KVP Košice
Zobraziť navigáciu

Predpoveď počasia

Dnes
Polojasno icon
Polojasno
22°C/ 10°CDeň / Noc
Slabý vietor, 2m/s
Juho-východný
Zajtra
Prevažne oblačno icon
Prevažne oblačno
21°C/ 10°CDeň / Noc
Slabý vietor, 2m/s
Južný
Streda
Jasná obloha icon
Jasná obloha
19°C/ 10°CDeň / Noc
Vánok, 1m/s
Južný
Štvrtok
Jasná obloha icon
Jasná obloha
20°C/ 9°CDeň / Noc
Vánok, 1m/s
Južný
Piatok
Prevažne oblačno icon
Prevažne oblačno
19°C/ 10°CDeň / Noc
Vánok, 1m/s
Južný
Sobota
Prevažne oblačno icon
Prevažne oblačno
18°C/ 10°CDeň / Noc
Slabý vietor, 2m/s
Juho-východný
Nedeľa
Jasná obloha icon
Jasná obloha
17°C/ 9°CDeň / Noc
Mierny vietor, 3m/s
Južný

Miesta v okolí

SoupCulture

SoupCulture

Malé bistro Soupculture ponúkajúce zdravé riešenie rýchleho občerstvenia vo forme polievok, ktoré si môžete zobrať so sebou vďaka jedlým pohárikom.

Góvinda - Košice

Góvinda - Košice

Góvinda ponúka pestré vegetarianské, vegánske a bezlepkové menu inšpirované prevažne indickou ale aj aj domácou a medzinárodnou kuchyňou.

Alchymista

Alchymista

Dôležitá je pre nás kvalita, ktorú ponúkame, pretože si našich hostí vážime. Rovnováha chutí je podmienkou, pretože zážitok z jedla nás sprevádza celým dňom. Hľadíme na výdatnosť, pretože tá je kľúčom k spokojnosti.

Halmi place

Halmi place

Unikátna multižánrová kaviareň s kuchynou zdravého životného štýlu, inšpiratívnymi podujatiami a coworkingom, kde sa môžeš rozvíjať a vytvárať svoje lepšie ja.

Ajvega

Ajvega

Prvá vegetariánska reštaurácia v Košiciach ponúka chutné týždenné menu.

Ochpodík

Ochpodík

Nový bezobalový obchod v Košiciach a predaj potravín na váhu.

Na kôpke

Na kôpke

Obchod bez obalu a na váhu v Košiciach

Pán Green

Pán Green

Prémiové potraviny, prírodná kozmetika, zero waste, pekné vecičky a bylinková lekáreň - to všetko nájdete u nás. U nás nemusíte riešiť zloženia, robíme to za vás. Vieme, čo predávame.

Debnička od babičky

Debnička od babičky

Sme malá rodinná firma Debnička od babičky. Tvorí ju Tomáš, Terezka a náš Zimko. Ponúkame Vám projekt debničkovania v Košiciach a Prešove, teda zblíženia našich regionálnych farmárov a prvovýrobcov s Vami.

SWAP Košice

SWAP Košice

SWAP v preklade z angličtine znamená VÝMENA. V našom prípade je to výmena oblečenia, ktorá sa bude v Košiciach pravidelne konať.

Vegana - Košice

Vegana - Košice

Obchod s potravinami pre vegánov a ľudí s potravinovými alergiami

Biopark - Košice

Biopark - Košice

Biopark - BIOpotraviny, EKOlogické produkty, ZDRAVÉ deli. Bratislava -Košice -Žilina. Sieť BIO obchodov a e-shop.

Podujatia v okolí

Festival Ekotopfilm - Envirofilm, KOŠICE

♻️Filmový festival EKOTOPFILM – ENVIROFILM prináša do Košíc výber oceňovaných dokumentárnych filmov z celého sveta. Naším cieľom je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja, a to prostredníctvom filmových premietaní a sprievodných diskusií.

Tvoríme dažďovú záhradu na Watsonke

Po jarnej úspešnej realizácií dažďovej záhrady pri košickej geriatrii, budeme realizovať práce, v rámci dobrovoľníckej jesene, na druhej dažďovej záhrade na území obchodnej akadémie na Watsonovej 61 v Košiciach. V spolupráci s Ľudia a voda o.z. a Agentúrou na podporu regionálneho rozvoja Košice n.o., v tento deň bude prebiehať úprava dna a bokov dažďovej záhrady, následne nasypanie tzv. zemného mixu a sadenie požadovaných rastlín.

Moderná vegánska kuchyňa

Naučte sa ako pripravovať vegánske jedlá aj u vás doma. Ak ste sa rozhodli skončiť s mliečnymi a mäsovými výrobkami z akýchkoľvek dôvodov alebo len jednoducho chcete vyskúšať novú alternatívu stravovania, predstavujeme vám kurz vegánskej kuchyne, založený na čisto rastlinných ingredianciách. Už dávno totiž neplatí, že ak vaše jedlo neobsahuje poriadnu dávku mäsa či ťažkú krémovú smotanovú omáčku musí byť zákonite bez chuti či nudné. Prídite si ku nám pre inšpiráciu ako pripraviť jedlo, ktoré nie len chutí, ale aj vyzerá vynikajúco. Kurz je vedený v angličtine.

Exkurzia - je odpad naozaj odpadom?

Chcete vidieť ako sa pracuje s odpadmi? Ako vyzerá energetické zhodnocovanie nebezpečných odpadov, alebo vidieť optické triedenie plastov na linke? Cesta odpadu od vstupu do prevádzky, až po zhodnotenie, spracovanie alebo úpravu. Porozprávame o tom čo sú odpady, ako predchádzať ich vzniku v domácnostiach, ale aj o tom, ako sa odpady recyklujú, ako z odpadu vzniká produkt a čo je to cirkulárna ekonomika.